Dosya Yükleme Siteleri (Bulut Depolama Servisleri)

Nasıl Konu Açarım,Resim & Dosya Yükleme,Avatar,İmza Vs. Forumlarla İlgili Yardımcı Bilgiler...
Kullanıcı avatarı
yldrm_43
O Bir Efsane
O Bir Efsane
Mesajlar: 509
Kayıt: 15 Ağu 2020, 16:31
Başlıklar: 349
Teşekkür Etti  : 259
Teşekkür Aldı  : 1979

Mesaj

Dosya Yükleme Siteleri (Bulut Depolama Servisleri)

Resim


Bulut depolama, sunucular tarafından ağ üzerinde sanal olarak oluşturulan havuzlarda veri depolamasıdır. Büyük çaplı veri merkezlerini işleten ve depolama için alan sunan çeşitli şirketler bulunmaktadır. Bulut depolama dosyalarınızi kaydeder ve bilgisayar bozulsa bile dosyalarınız zarar görmez.

Birçok alandaki verinin (fotoğraf, pdf, video vs.) sanal ortamda muhafaza edildiği bir alandır. Bulut depolamaya eklenen veriler 3. Kişiler tarafından kesinlikle paylaşılamaz. Bulut sistemleri Google ve Microsoft gibi önemli şirketlerden de hizmet alınmaktadır.


-------------------------------------------------------------


Not: liste sıralamasının ilk beş sitesini kendi önerime göre yaptım. ;)


-------------------------------------------------------------

Resim
Yandex.Disk, Yandex tarafından geliştirilen çevrimiçi depolama ve senkronizasyon hizmetidir. Bu hizmet, kullanıcıların, buluta dosya depolayabilmelerine ve diğer kullanıcılar ile paylaşmalarına olanak tanır. İlk sürümü Nisan 2012'de çıkmıştır. Bu hizmetten faydalanabilmek için bir Yandex hesabı olmalıdır. Şu an itibarıyla mevcut dil destekleri Rusça, İngilizce, Türkçe ve Ukraynacadır.


-------------------------------------------------------------

Resim
Bulut Mail.Ru, Mail.Ru tarafından geliştirilen çevrimiçi bulut depolama hizmetidir. İlk sürümü 26 Ağustos 2013'te çıkmıştır.[1] Buluttaki müzik, video, resim ve diğer dosyaları saklamaya, bilgisayar, akıllı telefon veya tabletlere verileri senkronize etmeni sağlar. Ayrıca kullanıcı dosyaları diğer kullanıcılar ile paylaşabilir. Ücretsiz depolama kapasitesi 8 GB'dır (eski sürpriz 100 GB, ücretsiz sürümde, bir dosya boyutu 2 GB ile sınırlıdır), 4 TB'a kadar ödenen bir artış imkanı bulunuyor.
 Ayrıca işletmeler için Mail.ru paketine de dahildir.


-------------------------------------------------------------

MediaFire, Shenandoah, Teksas, Amerika Birleşik Devletleri merkezli bir dosya barındırma, dosya senkronizasyonu ve bulut depolama hizmetidir. Haziran 2006'da Derek Labian ve Tom Langridge tarafından kurulan şirket, Microsoft Windows, macOS, Linux, Android, iOS, BlackBerry 10 ve web tarayıcıları için istemci yazılımı sağlar.[1] MediaFire'ın 43 milyon kayıtlı kullanıcısı[2] ve 2012'de alanlarına 1,3 milyar tekil ziyaretçi çekti.[3]


-------------------------------------------------------------Resim
Ücretsiz olarak dosyalarınızı yükleyip paylaşabilirsiniz.
3072 Mb boyutunda dosya yükleyebilirsiniz. Aynı anda toplam 50 dosya yükleyebilirsiniz.


-------------------------------------------------------------Resim
Dosya.tc nedir?

Dosya.tc, dosyalarınızı yükleyebileceğiniz ve paylaşabileceğiniz ücretsiz bir servistir.

Sistem nasıl çalışır?
Sitemize dosya yükledikten sonra sitemiz size iki adet link verecektir.Download linki ve dosya silme linki.Download linkini istediğiniz kişilerle paylaşarak yüklediğiniz dosyayı sınırsız download ettirebilirsiniz.Dosya silme linkine ise bir defa tıkladığınızda dosyanız sitemizden silinecektir.

Nasıl dosya paylaşabilirim?
Dosyanızı bilgisayarınızdan seçiniz ve Yükle butonuna basarak yükleyiniz.Sitemizin size vereceği download linkini forumlarda,bloglarda ve web sitelerinde yayınlayarak dosyanızı paylaşabilirsiniz.
Dosyalarınızı paylaşmayı kolaylaştırmak için dosyayı yükledikten sonra sosyal medya araçlarını kullanabilirsiniz.

Dosya yüklemede bir sınır var mı?
Bir defada yükleyebileceğiniz dosya boyutu maximum 1 GB dır.Bir defada 5 tane dosya yükleyebilirsiniz ancak bu 5 dosyanın toplam boyutu 1 GB'ı geçmemelidir.

Üyelik gerekli mi?
Hayır, sistemimizden dosya indirmek veya dosya yüklemek için üyelik gerekmemektedir.Fakat üye olarak yüklediğiniz dosyaların listesini tutabilirsiniz.Yüklediğiniz dosyaların linklerini kaybettiğinizde üye hesabınızdan linkleri alabilirsiniz.

Dosyalar için hit veya süre limiti var mı?
Herhangi bir hit ve süre limiti yoktur. Yüklediğiniz dosya illegal bir dosya değilse sistemimizden kesinlikle silinmeyecektir.


-------------------------------------------------------------Resim
Google Drive, Google tarafından oluşturulmuş ve yönetilen bir dosya depolama ve senkronizasyon hizmetidir.[2][3] Bu hizmet; kullanıcıların bulutta doküman depolayabilmelerini, dosya paylaşabilmelerini ve iş birliği yaptıkları kişilerle dokümanları düzenleyebilmelerini sağlar. Google Drive; dokümanların, elektronik tabloların, sunumların, çizimlerin, formların ve daha fazlasını iş birliği halinde düzenlenebilmesini sağlayan; Google Dokümanlar, E-Tablolar ve Slaytlar'dan oluşan bir ofis paketidir. Google Drive'da genele açık olarak paylaşılan dosyalar İnternet arama motorları tarafından aranabilir. Hizmete, diğer Google ürünleri gibi @gmail.com e-posta adreslerini kullanan bir Google Account hesabı ile kaydolmak mümkündür.


-------------------------------------------------------------
OneDrive, Microsoft'un sunduğu bir çevrimiçi dosya depolama ve paylaşma hizmetidir. Kullanıcılar, Microsoft Account hesapları ile bağlanabildikleri OneDrive hesaplarına tarayıcılarını kullanarak dosya gönderip, internet erişimi olan her yerden bağlanabilmektedirler


-------------------------------------------------------------
PlusTransfer, büyük dosyaları internet üzerinden ücretsiz olarak aktarmak için en basit dosya paylaşım uygulamalarından biridir. Dosyaları aktarmak için kaydolmak veya bir kullanıcı hesabı oluşturmak gerekli değildir. Web yükleyiciyi açıp büyük artı düğmesine tıklamaktan, bir dosya seçip e-posta adreslerini girip ardından göndermekten başka yapılması gereken bir şey yoktur.

Herhangi bir program kurmak gerekli değildir.
Hizmet tamamen ücretsizdir ve ek ücret ödemeden 5 GB’a kadar veri iletebilirsiniz.
Büyük dosyalar, basit ve ilgi çekici bir ara yüz kullanılarak daha kolay paylaşılabilir ve hiçbir teknik uzmanlık gerekmez.


-------------------------------------------------------------
lifebox transfer ile dilediğin dosyayı, lifebox transfer’e üye olmadan veya giriş yapmadan, kolay ve hızlı bir şekilde, dilediğin kişi ile paylaşabilirsin. Dilersen kendi e-posta adresini ve dosya göndereceğin kişilerin e-posta adreslerini girdikten sonra göndermek istediğin dosyayı yükleyerek gönderebilir, dilersen göndermek istediğin dosyayı yükleyerek link oluşturup, oluşturduğun linki dilediğin platformlardan (E-posta, mesajlaşma uygulamaları, sosyal mecralar, vb.) paylaşabilirsin. Paylaşım linkine bir geçerlilik süresi vererek, bu süre sonunda dosyalarının otomatik olarak silinmesini sağlayabilirsin. Aynı zamanda paylaştığın dosyaları şifreleyerek dosyalarının sadece şifrenin paylaşıldığı kişiler tarafından görüntülenmesini sağlayabilirsin.
lifebox transfer üzerinden seninle paylaşılan dosyaları da tek tek indir ya da tümünü indir seçenekleriyle cihazına indirebilirsin. Eğer paylaşım şifreli ise iletilen şifreyi ilgili alana girmen yeterlidir.


-------------------------------------------------------------
Büyük Dosya Gönder
LiteShare ile dosya göndermek çok kolay. Büyük dosya ve resim paylaş. 10GB'a kadar dosya yükleme ücretsiz! Dosya paylaşmak çok kolay.

Online Dosya Paylaş
Web üzerinde çok basit dosya paylaş. Her boyut ve büyüklükte dosya gönder, istediğin kadar, tamamen ücretsiz.

Kayıt Gerektirmez
LiteShare ile dosya paylaşmak çok hızlı ve basit. Büyük dosyaları istediğin gibi gönder. Kayıt yok, ücret ödemek yok, email gerektirmez.

Dosya Yükle
İnternete dosya yüklemek çok kolay. Link oluştur ve istediğin her türlü dosyayı, resimi ve videoyu gönder.


-------------------------------------------------------------SendGb SendGb, ülkemizde kurulan bir dosya transfer sitesidir. Tek gönderim için 5 GB depolama alanı sağlayan SendGb, 1 yıla kadar tüm verilerinizi saklamaktadır. Ancak yedekleme imkanı olmayan uygulama, güvenlik anlamında parola sistemi ve dosya silme talimatı özellikleri barındırmaktadır.


Dikkat!
paylaşmış olduğum albümleri siz değerli forum üyelerine sunuyorum. Lütfen indirmiş olduğunuz albümleri üçüncü taraf mensup kişilerle ve diğer internet ortamlarında paylaşmayın. Aksi bir durumda Şahsım ve VarBiraZ.NeT olacaklardan sorumlu tutulamaz.

“Forum Kullanım” sayfasına dön