VarBiraZ'a Hoş Geldiniz.!

Edip Akbayram - Türküler Yanmaz (1994) CD Kalıbı + 600 DPI Kapaklar

Nette İlk ve Tek

Foxryum'un Paylaşımları..
Forum kuralları
1 - Bu Bölümden Sadece O Bir Efsane Rütbesine Sahip Kullanıcılar Yararlanabilmektedir, Normal Üyelere İndirmeye Açık Değildir,
2 - Nasıl O Bir Efsane Olabilirim ?
2.1 - Forumda Bulunmayan Kaset Rip -Nadir- Paylaşımlardan Ekleyerek (80 + Üzeri Albüm [Seri Albümler Hariç] Sunarak Sizde Bu Bölümden İndirmeye Hak Kazanabilirsiniz)
3 - Buradaki Albümler Sadece Sitemiz'e Aittir Ve Sitemiz Var Olduğu Sürece Başka Forumlara Eklenmesi Yasaktır.
Kullanıcı avatarı
Foxryum
O Bir Efsane
O Bir Efsane
Başlıklar: 187
Teşekkür Etti  : 215
Teşekkür Aldı  : 651

Edip Akbayram - Türküler Yanmaz (1994) CD Kalıbı + 600 DPI Kapaklar

Tarama02.jpg
Tarama04.jpg
Tarama01.jpg

Albüm Hakkında

Ahmet Edip Akbayram (d. 29 Aralık 1950, Gaziantep), Türk müzisyen. Edip Akbayram başlangıçtan itibaren ne yapmak istediğini şöyle açıklıyordu: "Kalıcı bir şeyler yapmak istiyordum. Fikret Kızılok ve Cem Karaca'nın Anadolu ezgilerini pop çizgisinde söylemelerini örnek olarak aldım. Renk ve çizgide tamamen bir Edip Akbayram olarak geliştirdim. Toplumcu müzik yapmak istedim. Müziğimde geniş halk kitlelerinin yaşamı, sorunları olmalıydı. Ancak sivri, ucuz kahramanlıklardan da uzak durmaya çalıştım. İnançlarımdan, düşüncelerimden, politikamdan taviz vermeden, müzik tekniğinden yararlanarak, sorunlu, yoksul, geniş halk kitlelerine ulaşmak, daha çağdaş bir şeyler yapmak istiyordum." 1979 yılında Ayten Hanım ile evlenen sanatçının, bu evliliğinden Türkü ve Ozan adlarında bir kızı ve bir oğlu vardır.

Türküler Yanmaz, Edip Akbayram'ın, 1994 tarihli 13. stüdyo albümüdür.

:idea: İndireceğiniz içerik Albümün ilk baskısıdır ve sarı bandrollüdür. Nette daha önceden yayınlanmamıştır. ;)
İyi dinlemeler.

Uyarı!
► Spoiler’ı Göster

Gizli Mesaj
Lütfen Gizli Linki Açmak İçin Teşekkür Butonunu (Sağ Üst Köşedeki Parmak İşareti) Kullanalım...
Bu mesaja eklenen dosyaları görüntülemek için gerekli izinlere sahip değilsiniz.
Aksini belirtmediğim sürece, bütün sunumlarım Orijinal albümlerden aldığım, kendi arşiv kalıp ve taramalarımdır.

“Foxryum'un Mekanı” sayfasına dön